niedziela, 8 lutego 2015

Kącik sportowy- ZUMBA!

Witajcie!
Dzisiaj postanowiłam wrócić do mojego wątku sportowego, dlatego tym razem porozmawiamy sobie o moich najulubieńszych zajęciach fitness, a mianowicie o Zumbie! Te zajęcia możecie znaleźć praktycznie w każdym klubie fitness.

Może trochę historii: Zumba teoretycznie jest połączeniem ćwiczeń areobiku z tańcem latynoamerykańskim. Osobą która stworzyła ten niezwykle elektryzujący zestaw ćwiczeń jest tancerz i choreograf Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XXw. Oprócz tańca latynoamerykańskiego w Zumbie możemy doszukać się hip hopu, dancehallu, tańca brzucha i wielu, wielu innych. ;)

www.zumba.com

Moim zdaniem jest to świetna sprawa dla osób, które nie przepadają za monotonnym odtwarzaniem ćwiczeń, a są zwolennikami połączenia świetnej zabawy z zrzucaniem kilogramów. ;) Największą zaletą tych treningów jest brak ograniczeń wiekowych. Ponad to od wszystkich uczestników bije pozytywna energia, dlatego Zumba jest idealna na odstresowanie się. Kroki są bardzo proste, układane w powtarzający się schemat, więc nie musisz być mistrzem tańca klasy S, aby je załapać. ;) 
Zumba stała się nie tylko stylem tanecznym czy rodzajem zajęć fitness. To cała ideologia i styl życia. Na oficjalnej stroni internetowej możecie zobaczyć jak wyglądają międzynarodowe maratony Zumby czy nawet koncerty gwiazd połączone z tańcem. Po więcej informacji zapraszam Was na oficjalną stronę internetową: www.zumba.com oraz na YouTube, gdzie możecie znaleźć tutoriale cz relacje z eventów: www.youtube.com/zumba


Tak jak pisałam na początku, Zumbę możecie znaleźć w każdym szanującym się klubie fitness. Moim zdaniem osoby, które nie mają do czynienia ze sportem i z aktywnością fizyczną powinny zacząć właśnie od Zumby, aby się nie zniechęcić. A Wy jakie macie odczucia? Znacie Zumbę? Jesteście jej ogromnymi fankami czy wolicie standardowe zajęcia fitness? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! :) Buziakuję!!!

5 komentarzy :

 1. Do Zumby wracam co jakiś czas, ale na pierwszym miejscu u mnie jest TBC ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. ojj zumba nie dla mnie. nie mam ani za grosz poczucia rytmu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zumbie byłam kilkanaście razy i byłam bardzo zadowolona, czas leci w oka mgnieniu. Zamierzam wrócić do regularnych zajęć zumby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muito bom o seu blog, estive a percorre-lo li alguma coisa, porque espero voltar mais algumas vezes,
  deu para perceber a sua dedicação em partilhar o seu saber.
  Se me der a honra de visitar e ler algumas coisas no Peregrino e servo ficarei radiante.
  E se gostar e desejar comente.
  Que Deus vos abençõe e guarde.
  António.
  http://peregrinoeservoantoniobatalha.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam zumbę, wyzwala tyle pozytywnej energii ;))

  OdpowiedzUsuń